Novinky

Setlist – Fézen Festival

01.08.2014
 1. In for a Kill
 2. Little Lies
 3. 500 Letters
 4. Anteroom of Death
 5. Ciarán’s Well
 6. Never Enough
 7. Until Silence
 8. Die Alive
 9. Neverlight
 10. Deliverance
 11. Victim of Ritual
 12. Over the Hills and Far Away (Gary Moore cover)
 13. Until My Last Breath

Tarja v Hlasu Finska

28.07.2014

Možná si právě pod pojmem „hlas Finska“ představíte Tarju. Ta bude jedním z koučů v pěvecké soutěži Hlas Finska. Dalšími budou zpěvák Olli Lindholm ze skupiny Yö, raper Redrama a zpěvák Michael Monroe.

Zdroj: nelonen.fi

A aby toho Finska nebylo málo, Tarja na Facebooku potvrdila dva koncerty k turné Colours in the Dark

 • 19. listopadu v Turku
 • 20. listopadu v Hämeenlinně

Rozhovor na tn.com.ar

24.07.2014

Na tn.com.ar si můžete poslechnout krátký rozhovor s Tarjou (pochopitelně ve španělštině).

Neverlight Live at Teleclub Yekaterinburg

24.07.2014

Fotky od Prog Magazine

23.07.2014

Ve fotobance gettyimages.com se objevily nové fotky Tarji.

Beauty and the Beat – interview – 3. část

20.07.2014

Dojmy z turné

MIKE: Po DVD jsme se pustili do 12 představení v Rusku, Česku, Mexiku, Limě, Peru, Finsku, Estonsku, Rumunsku a Polsku. Samozřejmě, když takhle cestujete, dostanete se do různých druhů bariér: jazyka, mentality, politiky, ale hlavně je to zkušenost z práce v zahraničí s mnoha novými umělci, je to příjemná a obohacující zkušenost. Myslím, že to vzdělání si nemůžete nikde koupit. Je to reálný svět zkušeností, který má skutečný tvar toho, co se opravdu stane. Beauty and the beat bylo turné, které se výrazně lišilo od všech rockových, která jsem doposud zažil.

Létali jsme do měst, byli jsme ubytováni ve velmi pěkných hotelích a nacvičovali jsme ve velmi pěkných a pohodlných podmínkách. Vystupovali jsme ve velmi krásných divadlech nebo sálech. Na rockových koncertech cestujete autobusem prakticky od jednoho koncertu k druhému, ale na těchto představeních jsme vždy v každém městě zůstávali nejméně tři dny. Takže po zkoušce se můžete těšit na prohlídku města a po koncertě trochu relaxovat, než jedete na další štaci. Muzikanti i dirigenti byli různí a lišili se, ale všichni do jednoho byli geniální po hudební stránce.

TARJA: Turné s Beauty and the Beat bylo odpočinkové, ale na druhé straně to byla také tvrdá práce. Hodně jsme cestovali mezi městy a zeměmi a vždy měli dva dny zkoušek s každým orchestrem před koncertem. Musela jsem udržet trénování mého hlasu během tohoto turné, když program pro mě byla opravdu výzva a musela jsem se soustředit na mou pěveckou techniku.

Dny zkoušek byly vlastně opravdu dlouhé a mezitím jsme také dělali propagaci, rozhovory a podepisovali se. Tak turné neznamená jen koncerty.

V Rumunsku jsem bohužel byla opravdu nemocná a potřebovali jsme posunout koncert o pár týdnů, i když jsme zkoušeli do poslední minuty udělat show, jak bylo plánováno. Je to pro mě velmi těžké udržet se zdravá po celou dobu a hlavně když vystupuji v klasické hudbě, kde není možné zpívat program pořádně, když chytnu něco jako chřipku. Během rockových turné jsem párkrát zpívala během nemoci bez publika, i když je to pochopitelné, ale klasické koncerty jsou odlišné a vokálně ode mě vyžadují více.

Jinak turné s Beauty and the Beat bylo opravdu báječná zkušenost. Naučila jsem se ohromě z práce s odlišnými orchestry, sbory a dirigenty. Také skutečnost, že jsme vždy vystupovali v krásných, velkých divadlech nebo koncertních halách, nás učinila šťastnými, že jsme mohli dosáhnout tolika lidí, aby si nás poslechli.

Co přinese projektu Beauty and the Beat budoucnost?

TARJA: Náš hlavní cíl s těmito druhy koncertů je, že mladší publikum si prožije krásu a sílu symfonického orchestru a sboru. Doufejme, že některé z našich fanoušků to nasměruje ke klasické hudbě.

MIKE: Doufáme, že vydáním DVD pomůžeme podpořit koncert kombinace rocku a kalsické hudby. Je to opravdu hudba pro široké okolí a pro různé věkové kategorie, takže si myslím, že bychom měli oslovit opravdu velkou část populace. Také doufám, že budeme hrát více koncertů po celém světě.

Závěrem

MIKE: Nahrávání Beauty and the Beat je skvělá vzpomínka! Potkali jsme během cesty spoustu milých lidí a udělali si nové přátele na mnoha vzdálených místech. Miluji práci s Tarjou, je to vždy velká radost. Rád bych jí také poděkoval za příležitost a důvěru, kterou mi dala, abych s ní mohl hrát v tomto klasickém prostředí. Myslím na sebe především jako na rockového bubeníka, takže musím říct, že toto DVD se stalo důležitým milníkem v mé kariéře. Jsem velmi hrdý a je mi velkou ctí být součástí tohoto a toho, že jsem dokázal něco nového, svěžího a vzrušujícího.

TARJA: Z této zkušenosti mám jen skvělé vzpomínky. Jsem velmi šťastná, že jsme tak tvrdě pracovali, abychom vytvořili tohle DVD, protože ke konci to ukazuje, že se to vyplatilo. Koncert vypadá a zní dobře a všichni jsme na něj hrdí. Doufám, že můžeme pokračovat činit lidi šťastnými hudbou, stejnou cestou jako hudba nás činí šťastnými každý den.

Překlad: Zdebra, Tačudek

Prázdninová soutěž na WS Slovakia!

16.07.2014

Čas prázdnin a dovoleniek by sme vám radi spríjemnili možnosťou vyhrať pekné ceny od Winter Storm Slovakia. Na tento letný a oddychový čas sme si pre vás pripravili novú súťaž! Více ZDE